Пошук
Озеро Синевір
Озеро Синевір

Озеро Синевир – романтичне місце для подорожі

Озеро Синевир є найбільшим в Українських Карпатах. А ще – воно має негласний статус найгарнішого. Тож сюди завжди прагнуть потрапити непереборні романтики та шукачі вдалих кадрів. Озеро овіяне легендами, а сучасна доба лиш посилила його популярність.

Красива і сумна історія кохання

Одна з легенд про назву озера відкриває історію сумного кохання доньки багатого князя до бідного чабана. Згідно з легендою, колись у цих краях жив багатий князь-вдівець, який виховував єдину доньку на ім’я Синь. Її очі були блакитними та яскравими.
Одного разу, вирушивши по справах до лісорубів разом з донькою, він залишив Синь прогулятися лісовою галявиною. А вона зустріла чабана Вира і закохалася. Почуття було взаємним, тож закохані не могли жити одне без одного. Але про це дізнався батько Синь. Він наказав своїм підлеглим вбити Вира. І вони скинули на нього велику брилу з гори.
Синь прийшла на місце загибелі Вира і довго й безутішно плакала. На тому місці утворилося озеро, вода якого має колір очей красуні Синь. А маленький острівець нагадує за формою верхівку брили, якою було вбито її коханого.
Ось такою гарною і сумною є легенда щодо назви озера. До слова, дерев’яні скульптури Синь та Вира, виготовлені місцевим майстром, ще більше ваблять сюди туристів.

Синевир як екскурсійний пункт в мандрівках по Закарпаттю

Озеро СиневирПереважна більшість екскурсій на Закарпаття передбачає відвідання озера Синевир. Це не дивно, адже згадана водойма є справжньою перлиною краю. Якщо торкатися наукових фактів, то озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Воно, імовірно, утворене унаслідок землетрусу, який став причиною зсуву. Озеро відоме своєю чистою водою. У ньому плаває форель, а тому здається, що дно знаходиться близько. Водночас це хибне відчуття, адже середня глибина озера – 8-10 метрів, а у найглибших місцях вона досягає позначки у 24 метри.

Романтичне місце для чудової подорожі

Озеро Синевир є частиною однойменного Національного природного парку. Туристи мають нагоду прогулятися ним, коли подорожують Закарпаттям. Окрім самого озера, тут є мальовничі гори довкола, мінеральні джерела, букові праліси та ялинові ліси. Саме в цьому парку бере свій початок струмок під назвою Красний Звор та тече ріка Березовець.
В національному природному парку «Синевир» є усе для того, аби приємно прогулятися й насолодитись недоторканою закарпатською природою. А зроблені тут світлини ще довго нагадуватимуть про прекрасну мандрівку до цього краю.

замок тамплієрів Попередній допис
Середнянський замок або замок Тамплієрів на Закарпатті