Пошук

Деренівська купіль  — нове дихання відомого курорту VII століття

Уявіть оазис, у якому можна сховатися від усього світу, де будь-яка деталь — це зачарування, а за кожним поворотом відкривається щось казкове, те, чого ви ще не бачили. Що казати, ви навіть не уявляли… А тепер здійсніть подорож — у часі, у мріях, крізь кольорові сни… І ви опинитеся тут, у мальовничому передгір’ї Карпат, в урочищі Деренівка у Закарпатті, де серед чудових краєвидів народжується особлива цілюща вода, яка ще чотири століття тому прославила цю місцевість, курорт на всю Європу… Сама природа чаклувала над мальовничою красою, а протягом століть тут творилися свої історія і легенда. А зараз ви можете помандрувати вже оновленим курортом “Деренівська купіль”, аби відчути яскраве життя, нове дихання, мистецтво у кожній деталі і настрій вже сучасного комплексу…

Томаш Масарик і Ференц Ліст відпочивали у Деренівці

Спочатку — історична екскурсія до відомого й вельми популярного комплексу тодішньої Європи, який повстав у намоленому історичному місці ще до курортів у Баден Баден і Карлових варах. Фахові історики відшукали давні документи, світлини (що опубліковані у нашому журналі), які свідчать, що цей курорт — це не легенда, а наше реальне минуле. Документальне минуле — під завісою таємниць і, так-так, легенди також. Вся інформація достовірна, є оригінали паперів, свій архів, який демонструє зародження курорту (ці документи також розміщені на сайті “Деренівської купелі”).

Отже, перша письмова згадка про один із найстаріших закарпатських курортів датована XVII століттям. У своїх листах місцевий священик Даниїл Среднянський часто згадує купальню «Деренце Жолобовне», детально описуючи систему дерев’яних жолобів, за допомогою яких великі ванни наповнювалися мінеральною водою.

Трішки історичних фактів

У 1692 році cлава про Деренівку швидко ширилася Європою. У письмових пам’ятках династії Габсбургів згадується цілюща вода “Derenus silbers wasser”. А наприкінці XVII століття курорт, який на європейський манір називали “Slatino”, вже приймав благородних австрійських та угорських вельмож. Деренівські ванни були відомі не тільки своїми лікувальними, а й властивостями омолодження. Для вибагливих знатних відвідувачів, відповідно до їхніх потреб, біля купелі спорудили великий палац з вежами і терасами, де після ванн вони насолоджувалися відпочинком.

У 1705 році під час війни між трансільванським князем Ференцем II Ракоці та Габсбургами “Slatino” спалили вщент. Однак потреба в унікальній деренівській воді залишалася, відтак після закінчення бойових дій курорт відбудували. У 1913 році в Австро-Угорщині «Деренівські купелі» (Derenói Fürdö) офіційно назвали об’єктом, який рекомендували для відвідин. У ті часи найвідоміші європейські родини часто віддавали перевагу дивовижним пейзажам нашого краю і цілющій воді на противагу Карловим Варам та Баден-Бадену. Описуючи лікувальну силу деренівської води, місцеві газети називали її не інакше як «наша Златна Слатіна водіца» або «Сріберна Слатінова вода».

Улюблене місце великих

У різні періоди існування курорту його відвідували перший президент Чехословаччини Томаш Масарик, політичний діяч Едмунд Еган, прем’єр-міністр автономної території Підкарпатська Русь Августин Волошин, відомий угорський композитор Ференц Ліст та багато інших знаних і поважних людей.

У 1935 році відомий вчений Франтішек Візнер у дослідженні «Мінеральні джерела Підкарпатської Русі» так написав про деренівську воду: “Як науковець, маю честь особисто рекомендувати її до вжитку і місцевим мешканцям, і всім громадянам Чехословацької республіки”.

Курорт також був особливо популярний і в радянські часи, коли на території урочища працював санаторій союзного підпорядкування «Кооператор», до якого з’їжджалися відпочивальники з усього СРСР.

Сьогодні ж на наших очах відроджується колишня слава Деренівки, 10 років відбудовували курорт і праця триває, тут повстає свій маленький світ здоров’я, гармонії і мистецтва, де знов вирує насичене життя. За чотири століття урочище «Деренівка» було у складі шістьох держав, змінювались інфраструктура й архітектура закладів. Незмінною залишалась «Срібна Слатінова вода» з кремнієм, яка і понині дарує людям здоров’я, бадьорість і красу. Власне, на джерелах води і повстав курорт. Зараз тут видобувають воду зі свердловин — з термальною водою, з питною для щоденного вживання та з лікувальною мінеральною водою.

Цілюща вода зі свердловин у екологічно чистій місцевості Деренівська Купіль

Історія показала, що ця унікальна кремнієва вода, яка оздоровлює і омолоджує — була однією з причин їхати у Деренівку, це перевірено віками. Так, природа сама про все подбала і сьогодні цілющі властивості води можна відчути у всьому — під час приймання ванни, у неймовірно смачних стравах, напоях. Але найголовніше — здоров’я, позаяк ця вода здатна лікувати багато захворювань і є профілактикою різних важких недуг. Ще академік Вернадський казав: “Жоден організм не може існувати без кремнію”.

Кремнієву воду видобувають на території “Деренівської купелі”

в екологічно чистій зоні є артезіанська свердловина, де вода формується на глибині від 200 до 600 м. Загалом тут є сім природних джерел із унікальним складом води, на території розташувалося багато фонтанів із водою. З кожного джерела йде вода до відповідних потреб організму — оздоровлення, омолодження, покращення самопочуття, вода для щоденного вжитку…

За результатами досліджень Науково-практичного медичного центру “Реабілітація” МОЗ України, природна кремнієва вода Деренівського родовища володіє усіма цілющими властивостями повноцінної питної води, має бактерицидні властивості подібно до “срібної” води, унікальна за своєю здатністю зберігати функціональні резерви організму людини, вирізняється чудовими смаковими якостями та освіжаючим ефектом.

За результатами досліджень хімічного складу природної питної води, проведених в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України, встановлено:

  • вода «Деренівська купіль» має багатий мікро- та макроелементний склад;
  • містить природній кремній, йод, цинк та мідь;
  • в основному складі води переважають гідрокарбонати.

Вміст елементів відповідає державним санітарним нормам і правилам (ДСаНіП № 2.2.4-171-10) для води щоденного вживання.

Мінеральні властивості води

Щодо мінеральної води “Закарпатська 1”, то згідно даних МОЗ України, вона сповільнює процеси старіння, збагачує необхідними мінералами. Мінеральна вода Деренівки пройшла всі етапи хіміко-аналітичного, експериментального та клінічного дослідження, на основі яких у МОЗ України розробили інструкції щодо її питного та зовнішнього використання при конкретних захворюваннях.

Цілющу воду можна споживати і за межами комплексу, адже тут також розташувався власний завод, на якому розливають природну питну й мінеральну воду безпосередньо у місці видобування, що дає можливість зберегти всі, надані їй природою властивості. Аби зберегти унікальний склад води, на виробництві використовується принцип розливу “без розриву струменя”. Обладнання заводу відповідає всім технологічним вимогам державних та міжнародних органів. Апаратура сертифікована відповідно до Укр СЕПРО та висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України. Вода Деренівки — екологічно чиста, адже завод розміщений в екологічно чистій зоні, де у радіусі 25 км нема жодного промислового об’єкта.

Термальні води й панорама Деренівки

Життєдайна вода надто корисна і зовні, адже у Деренівці є термальний напівідкритий басейн, також її використовують у SPA – комплексі “Срібні терми”. Кремнієві мінеральні води мають найдавнішу історію використання у бальнеології, переважно у вигляді ванн. “Срібні терми” ваблять своїм унікальним зовнішнім оздобленням та інтер’єром, тут своя аура релаксу і краси. Двоповерхова будівля посеред величезної території “Деренівської купелі” — це вишукані простори СПА з фітобаром. Тут розкинувся зимовий сад, є релакс-зона з ненав’язливою фоновою музикою, звідки відкривається неймовірна панорама на весь комплекс. Відпочити, розслабитися і оновитися можна у термальному басейні, фінській сауні, римській парній, руській бані, тут є кімнати бальнеології, гідромасажної ванни, масажу.
SPA  у “Деренівській купелі” — це енергетика краси і легкості, вишуканості і якості у кожній деталі.

Мистецька аура Деренівки

Та не водою єдиною славиться комплекс, локація “Деренівської купелі” величезна, красива і сповнена об’єктів мистецтва, тут відпочинок тісно переплітається з культурним “навантаженням”. Подорож у Деренівку можна вважати мандрівкою у нове місто — тут не просто оздоровлення, релакс, хороша кухня і розваги, тут подбали і про духовне збагачення, а також про красу в усіх розуміннях і особливий art-клімат. Три групи фахівців працювали над загальною концепцією комплексу у плані архітектурних та дизайнерських рішень. Серед них — талановиті архітектори, викладачі Київського національного університету будівництва і архітектури, а також Української академії архітектури, спеціалісти центру експериментального проектування житлових та громадських споруд Київ ЗНДІЕП. У просторах Деренівки відомі художники звели осередок, де можна осмислити й збагнути історію мистецтва кінця ХІХ початку ХХ століть, яке зароджувалося і розвивалася на території Закарпаття.

У синтезі барвистості квітів і дерев повстали скульптури, які виготовляли спеціально для комплексу. Вас зачарує скульптура “Пробудження” від скульптора, графіка, автора інсталяцій, одного з провідних митців “Нової хвилі” в сучасному українському мистецтві Олександра Сухоліта. Його, до речі, зараховують до п’ятірки кращих сучасних скульпторів Європи. Ви неодмінно зупинитеся біля творіння відомого чеського скульптора Павла Зоугара “Ангел”; скульптур “Ранок”, “Двоє”, “Саламандри” — від Богдана Корж, члена Національної спілки художників лауреата премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі. Скульптуру “Викрадення Європи” творив скульптор Микола Білик, заслужений художник України, доцент Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, член Національної спілки художників України. Саме він був співавтором герба Києва.

Деренівка — art-простір

Так, Деренівка — це art-простір, адже представники мистецтва самотужки роблять свій вклад: Андрій Чебикін, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Президент Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка презентував ресторану Деренівки картину. А загалом незабаром тут повстане ціла галерея живопису з постійною експозицією, у якій буде понад дві сотні полотен живопису. Саме у “Деренівській купелі” можна буде оглянути живопис знаного Володимира Микити. Власне, хай гості мають уявлення про закарпатський живопис й загалом черпають натхнення з джерела культури Деренівки.

Симфонія природи і екзотичні рослини з усього світу

Деренівка огорнулася у неймовірну флору. Навесні неодмінно прогуляйтеся стометровою алеєю сакур із семи різновидів японської вишні. Вдихніть аромати розарію, захопіться жовтою магнолією, тюльпановим деревом… Тут розкинувся дендропарк — це величезний ботанічний сад, який зібрав колекцію 370 видів рослин з усього світу. 5000 — така загальна кількість дерев і насаджень, які створюють органічну симфонію природи, єдиний ландшафтний образ, який у Закарпатті не віднайти.
Ландшафтний дизайн — це окреме захоплення, оазис, стіни всієї “Деренівської купелі”. Це краса, в яку кортить зануритися, наповнення барвами, що створює у душі внутрішню кольоровість і настрій…

У такій атмосфері мріється, тут натхнення народжується саме, це і є те очищення від зайвих емоцій, стресів, негативних думок.

Перший апартамент-готель у комплексі Деренівська купіль

Деренівка у всьому вражає своїми новаторськими рішеннями, саме тут відкрився перший у Закарпатті апартамент-готель, де всі 44 номери — це повноцінно облаштовані з вітальнею, спальнею, цілком оснащеною кухнею, пральною машиною. Номери — великі й просторі, оформлені у класичному стилі з вкрапленням яскравих родзинок. У кожному відчувається індивідуальний підхід. Такі апартаменти будуть затишними і комфортними для маленьких і більших і родин, а також для закоханих пар. Відпочинок у такому готелі — це і безліч цікавих пропозицій та акцій, які готують спеціально для гостей.

Цікаво, що за задумом, це мав бути тризірковий готель, але на практиці все вийшло значно вище, колись тут мають повстати готелі чотирьох і п’яти зірок, відтак можна лише уявити, якими будуть вони.

Ресторан “Саламандра” авторські варіації класичної кухні

Відпочинок у Деренівці — це і правильне, здорове харчування, при цьому, страви — надзвичайно смачні, кожна має свій унікальний секрет приготування. Ще б пак, тут ретельно шукали шеф-кухаря, який працював з іноземними професіоналами високого рівня у Москві, де публіка дуже добре знається на високій кухні. А ще тут потрудилася сама природа — територія Деренівки — екологічно чиста місцевість, де водиться саламандра, саме тому і ресторація має однойменну назву. Смак і якість їжі залежать і від води, а тут готують на своїй, яку видобувають зі свердловини. Також на кухні працюють із виключно якісними продуктами, які переважно вирощують і створюють саме на Закарпатті. “Деренівська купіль” має власну теплицю з овочами і фруктами, форельники, а у майбутньому тут буде своя ферма. Відтак у ресторані акцент на місцевий продукт з власним баченням його приготування й унікальними варіаціями класичних страв.
Будь-яка страва найкраще розкривається у тандемі з відповідним напоєм, а у “Деренівській купелі” — синтез страв і напоїв — це філософія і мистецтво.

Вино від винного критика Роберта Паркера

Часто родзинку вишуканої страви не можливо до кінця зрозуміти без келиха хорошого напою, так, усе має бути у балансі, у страви чи в напою має бути достойний супровід, аби всі смаки цілком відкривалися. Тут велику роль грає сомельє, який є посередником між кухнею і гостем у плані алкоголю, у залі ресторації працюватимуть кілька таких фахівців.
Щодо вина, то тут його знайдуть вибагливі гурмани і знавці: винна карта ресторану має хороші позиції вина, 10 з яких рекомендує дуже відомий один із найбільш жорстких світових критиків вина Роберт Паркер. Вино органічно підходитиме під кухню — це буде ідеальне поєднання страви від шеф-кухаря і відповідно підібраного вина.

Чай з хмелем і хріном і кава на кращій кавомашині у Деренівська купіль

Візитівка будь-якого закладу, показник його рівня — це кава, вона має варитися у кращій кавомашині, з кращих сортів, на кращій воді і кращим баристою — і це ще не всі секрети. У “Деренівській купелі” все саме так. Кава тут представлена у двох видах — моносорт 100%-ї арабіки і бленд семи видів 100%-ї арабіки. Каавові ж напої варять у кавомашинах, які використовують на чемпіонатах світу серед бариста — це “Ferrari” серед кавоварок.

Щодо чаїв, то це ще одна гордість, тим паче, фітобар Деренівки є цілим простором для експериментів із чаями. Керівник бару сам вигадав унікальні рецепти трав’яних чаїв, для яких складники збирають у горах. Такі суміші позитивно впливатимуть на самопочуття. Чайна карта надто інтригує назвами і складом: “Гірський мрійник” (ялівець, чебрець, смородина, шипшина), міксують “Мудрість древніх” з Іван-чаєм. Ще вас пригостять імбирно-обліпиховим, бруснично-лавандовим, калиновим і найцікавішим — чаєм із хмелем і хріном — таких поєднань ви ще не куштували. Саме з горнятком чаю чи кави у руках варто прогулятися околицями комплексу, аби відчути той приємний емоційний вибух від побаченого.

Привідкрити завісу: санаторій, галерея, музеї, хутір Деренівська купіль

“Деренівська купіль” скромно відчинилася недавно, а інформація про комплекс швидко шириться з уст в уста, люди самі сюди приїздять й іншим радять. Слава давньої Деренівки відроджується, легенда живе, цілющі повітря із кремнієвою водою ваблять, а сама локація наповнюється новими об’єктами і атракціями. Невдовзі тут запрацює санаторій, який матиме власну інфраструктуру, тут повстане потужний конференц-зал — краще місце для масштабних міжнародних конгресів і конференцій.

Розбудовується хутір “Деренівка” із чанами, лазнями, колибами, рибниками і басейнами, тут повстане своя галерея з колекцією живопису, гості відвідуватимуть музей Деренівки, над яким працюють фахівці з історії, і музей вина. Проектів, планів і сюрпризів чимало, ми лише трішки привідкрили завісу…

Замість P.S.
Відтак “Деренівська купіль” відродила легенду, на широких просторах природи розкинулося унікальне маленьке місто, де вирує насичене цікавинками життя. Звідси повертаєшся іншим — зі свіжими ідеями, новими поглядами, зрештою, просто сповненим позитивними емоціями і враженнями.

Евеліна Гурницька

 

КОНТАКТИ
Адреса закладу: Ужгородский район с. Нижне Солотвино, комплекс Деренівська Купіль
Телефони: +38 (0312) 428 370

Деренівська Купіль – санаторний комплекс у 3Д

Назва закладу на російській мові:

Деренивская Купель санаторный комплекс, отель в 3Д VIP отдых Карпаты

Ужгород у 3D   Ужгород готелі у 3D   Ужгород ресторани у 3D

© Karpaty3D

Деренівська Купіль

Контакти закладу

Солотвино бази відпочинку на солоних озерах
Солотвино бази відпочинку солоні озера
Віртуальні 3D тури Google
Солотвино бази відпочинку на солоних озерах
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow