Пошук

Шипіт водоспад у Пилипець в 3Д

Пилипець водоспад Шипіт у 3Д

Магічний шепіт карпатських вод

Неподалік від села Пилипець, в загадковій гірській ущелині, розташувалося одне з семи чудес Карпат – тихий і красивий водоспад Шипіт. Причаївшись в оточенні хвойних і листяних дерев, цей потік звіддаля манить своїм шумом і шепотом туристів, що здійснюють екскурсії по Закарпаттю. Обов’язково слід відвідати це місце і вам.

Легенда про водоспад Шипіт

Як і більшість природних пам’яток, Шипіт також має свою красиву, але водночас сумну легенду. За давнім повір’ям, у м’якому шумі його спадаючих вод можна почути ніжний говір загиблої тут закоханої пари. Як це іноді траплялось у ті роки, дівчина Марічка, що належала до багатої сім’ї, покохала бідного Іванка. Вони таємно зустрічались біля місцевої гори, допоки про їхні побачення не дізналась мати дівчини, що пішла за донькою. У гніві вона всіляко проклинала закоханих, не знаючи, що накликає біду. І небеса наче послухали розгнівану матір. Грянув грім і почалася злива. Бурхливі потоки підхопили хлопця і дівчину з собою. Ті до кінця трималися за руки, аж поки водоспад силоміць не роз’єднав їх, відкинувши в різні боки.

Згорьована мати приходила до водоспаду кожного дня, бажаючи повернути втрачене. І в якийсь момент вона розчула шепіт доньки, що промовляла до свого коханого. Від того часу водоспад і називають Шипотом (Шипіт).

Перлина карпатської природи

Сумна легенда Шипота лише додає своєрідного шарму описуваному місцю. Однак сам по собі Шипіт – це не просто відомий, але і другий за висотою водоспад в Закарпатті. Спускаючись по гірських каскадах протяжністю в 14 метрів, його білосніжні води дзвінко розбиваються об каміння, немов іскорки розсипаючись навколо.

Приємною особливістю цієї пам’ятки є те, що вона цікава і прекрасна в будь-який час року. Навесні Шипіт, немов душа юнака, вражає силою повноводних потоків. Влітку, подібно дівчині, вабить дзюрчанням чистих вод. Восени гірський потік сумує, тихо галасуючи в оточенні строкатого листя. А взимку… ні, він не замерзає, а бореться з холодом, створюючи дивовижні поєднання струмуючої води і льодових фігур. Найкраще відвідувати Шипіт навесні і восени, оскільки саме в ці сезони водоспад найбільш повноводний.

7 причин, чому вам слід побачити водоспад Шипіт:

  • незвичайний тихий шум;
  • чарівний контраст білої води і чорних кам’яних сходинок;
  • прекрасні аромати дерев, грибів і ягід;
  • освіжаюче купання в прохолодній водоймі;
  • можливість насолодитися приголомшливими гірськими пейзажами, піднімаючись на підйомнику;
  • комфортний відпочинок на лоні первозданної природи;
  • можливість зустріти представників різних субкультур.

В 1993 році група хіпі біля Шипоту почала організовувати фестиваль субкультур, на який з’їжджаються неформали з усієї України. Найцікавішим це дійство буде для молоді. Проте кульмінація фестивалю, яка відбувається в ніч на Івана Купала, може прибавити і старше покоління. Прямо біля водоспаду в цей магічний час відбуваються різноманітні захоплюючі дійства і феєрії. Якщо ви хочете глибше пізнати колорит закарпатського регіону, тоді вам сюди.

Також біля Шипоту функціонує двомісний підйомник. Насолодившись милозвучним звуком легендарного водоспаду, ви можете принести радість і очам. Вже по дорозі на крісельному підйомнику багато хто робить фотографії чарівних пейзажів навколо. Однак наймальовничіші краєвиди, звичайно, відкриваються на вершині Гемби. Від таких перспектив перехоплює подих!

Гірські походи та екскурсії до водоспаду Шипіт

Завдяки своєму близькому прихильності до Пилипця, водоспад часто виявляється однією з родзинок багатьох туристичних походів. Поставивши собі за мету досліджувати мальовничі схили боржавського хребта, за день можна встигнути:

  • відвідати водоспад;
  • повернутися назад у Пилипець;
  • вийти на гору Магура (900 м) або Гимба (Гемба) (1497 м);
  • Звідти далі вирушити на мальовничу вершину Великий Верх (1598 м), на західному схилі якої розбити табір.

Наступного дня з цього пункту вам будуть доступні вже будь-які маршрути: і на Жид Магуру (1516 м), і на гору Стой – найвищу точку Боржави (1681 м), і на гору Плай, де можна подивитися на покинуту сироварню…

Боржавський хребет посідає третє місце за висотою в українських Карпатах, поступаючись лише Свидовцю та Чорногорі. Величезна частина описуваних гір усіяна чорницями, тому похід Карпатами може виявитися для вас ще й дуже смачним. Цими ягодами просто усіяний Боржавський хребет. Окрім того, тут ви будете милуватись неймовірними Карпатами, смакуючи запашну каву чи дегустуючи цілющий закарпатський чай.

Незалежно від пори року, в околицях Шипоту завжди радо зустрічають і розміщують відвідувачів. Розташовані в найближчих селищах сучасні готелі і приватні садиби мають все необхідне для якісного відпочинку після трудових буднів. Знайти оптимальний готель чи приватну садибу біля водоспаду Шипіт вам допоможе наш турпортал «Карпати 3Д». Скористайтесь віртуальними 3д турами, щоб підібрати найбільш вдале житло саме для вас.

Екскурсії до водоспаду Шипіт і підйом на канатній дорозі на гору Гемба пропонує щосуботи з Ужгорода та Мукачева туроператор “Про Карпати”  в рамках екскурсії на Синевир від  www.prokarpaty-tour.info

КОНТАКТИ

Адреса природної памятки Карпат: Міжгірський район, село Пилипець, водоспад Шипіт

Пилипець водоспад Шипіт у 3Д

Назва сторінки на російській мові: Пилипец водопад Шипот в 3Д формате

 
Міжгір’я у 3D  Пилипець у 3D
 
© Karpaty3D

Зручності та сервіси

Місця поблизу