Пошук

Ужгородский замок віртуальна екскурсія у 3Д

Кам’яна гордість Ужгорода, Пам’ятка Закарпаття – Ужгородський замок

Тисячолітнє бастіонне укріплення Ужгородський замок  височіє на вершині вулканічної гори в самому центрі Ужгорода. З давніх-давен це місто займало найважливіше положення в державному житті по ту сторону Карпат. Тому швидкі коні завойовників і інтриги монарших родів ніколи не залишали в спокої стародавнє поселення білих хорватів. Понад десять століть тому дерев’яний частокіл і земляний вал поклали початок оборонному будівництву на Замковій горі. Глибока реставрація відкрила в замковому комплексі нашарування історичних стилів європейського мистецтва – романтики, готики, ренесансу і бароко. А народний поголос досі зберігає перекази про закоханих примар стародавнього бастіону.

Життя над прірвою – неприступне розташування замку в Ужгороді

Тридцятиметрова висота вулканічної породи і стрімкий обрив з півночі назавжди відбили у чужоземних військ штурмувати твердиню Унгвару з палацової боку. Водна перешкода завглибшки в 10 метрів могла бути подолана лише на опущеному на ланцюгах мосту. З середини ХХ століття невичерпний потік туристів легко порушує кордони бастіону на шляху до Закарпатському краєзнавчому музею, що розташувався в будівлі палацу Ужгородського замку. Стародавній рів перекритий земляним насипом, а про механічний міст нагадують лише сліди ланцюгів в кам’яній стіні.

Легендарна історія бастіону над річкою Уж

Древнє зміцнення, яке починалося з дерев’яних конструкцій Х століття і завершене в XVIII за останнім словом техніки і стилю, не раз стримувало нападу на край. Нашестя мадяр, половців і татар, міжусобиці правителів загартували його стіни ранами від стріл і гармат.

Перша письмова згадка про Ужгородський замок датується 903 роком в угорській хроніці і пов’язане з ім’ям легендарного слов’янського князя Лаборця. На початку XI століття тут відбудували замок який виконував функцію оборонної споруди. Звичайно ж, у кожного творіння є і творець. Ось так, за велінням долі і історичних перипетій, їм стала щойно створено Угорська держава, а володарем замку – угорський король Карл Роберт. У 1322 році він дарує замок графського роду Другетів. Саме ця італійська родина приблизно за 400 років свого володіння будівлею перетворила замок в потужну оборонну фортецю. Основна реконструкція фортеці була здійснена в кінці XVI століття з урахуванням новітніх, в той час, досягнень фортифікаційного мистецтва.

Згодом Ужгородський замок неодноразово ставав місцем бойових баталій і ареною боротьби між протестантськими князями Трансільванії і католицькими правителями Габсбурзької імперії. Замок пережив безліч потрясінь, але все ж зміг зберегти свою автентичність і самобутній незламний дух. Довгий час фортеця була місцем дислокації австрійського прикордонного укріплення. У  1776 році імператриця Австрійської імперії Марія-Терезія передала Унгварський замок Мукачівській греко-католицькій єпархії. З тих пір тут була розміщена духовна семінарія, яка проіснувала до 1945 року. З 1902 по 1938 рік у замку також діяли видавництво і друкарня.

Який замок без легенд?

За легендою, в XVII столітті, коли фортецею володів угорський лицар Другет, один з польських магнатів, задумав напасти на замок і відвоювати його. І щоб дізнатися всі вразливі сторони величної споруди, лицар переодягнувся в мандрівного воїна. Вечорами невідомий мандрівник розповідав господарям замка про свої пригоди в далеких краях. Слухаючи ці неймовірні історії і захоплюючись мужністю мандрівного лицаря, дочка Другета закохалася в нього. А коли дізналася, хто її улюблений, то не змогла не розповісти йому і про те, скільки військової сили в замку і як його можна завоювати. «Слабким місцем» виявився таємний хід, таємницю якого знали лише члени сім’ї власників замку. Але шляхтич не встиг скористатися з добутої інформації, він був викритий і страчений. А коли батько дівчини дізнався про її зраду, то живою замурував в мурі. З тих пір щоночі ходить по замку привид – це дівчина, Біла Діва шукає свого коханого. З першими півнями привид зникає, щоб на наступний день, в опівночі, знову вийти на пошуки свого коханого. А ще більше легенд Ви зможете почути під час екскурсії по Ужгородському замку.

Сьогодні, прогулюючись коридорами замку, Ви дійсно потрапите в минулу епоху.

Ужгородський замок таїть в собі багато таємниць і загадок

Де була безсила ворожа техніка – виявилося м’якше закохане серце. Юна красуня з династії Другетів відкрила коханому поляку таємних хід для побачень під стінами бастіону. Згідно середньовічному повір’ю, жива душа, замурована в товщі стіни, могла посилити оборону відданого замку … Так дочка правителів, які володіли замком майже чотири століття, назавжди оселилася в його кам’яних рубежах.

3Д тур по Ужгородському замку відкриває суворий екстер’єр і пишне оздоблення палацових палат, в яких лицарський зал змінила семінарія Мукачівської єпархії, а після – обласний краєзнавчий музей. Епоха італійців Другетів, які отримали ужгородський замок в нагороду за військові заслуги за короля Карла Роберта, виявилася плідною для архітектурного вдосконалення всього комплексу. Кращі майстри Італії втілили в ньому передові досягнення європейської фортифікаційної думки Пізнього Ренесансу. Високі бастіони і кам’яне облицювання відрогів, фамільний герб над в’їзною брамою і, головне, триповерховий палац з 40-метровим колодязем – їхня заслуга.

Музейні багатства Ужгородського замку

У 1947 році в стінах фортеці Замкової гори був створений обласний краєзнавчий музей
імені Тиводара Легоцького, який вдихнув у старі стіни замку нове життя. Тут знову стало людно. Експозиції музею налічують близько 100 000 експонатів, розташованих в 40 кімнатах будівлі. Серед найцінніших – найбільший в Україні збірник бронзових скарбів та кельтських старожитностей, а також зібрання рідкісних книг, в які входять, зокрема «Королівське Євангеліє» (1401), «Острозька біблія» (1581) і «Біблія Руська» (1519). Красу Ужгородського замку можете розглянути на нашому віртуальному 3Д сайті.

На сьогоднішній день в стінах Ужгородського замку представлені експозиції про природу, флору і фауна Закарпаття. Кілька кімнат присвячені історії краю, а також колишнім власникам замку.

Ви зможете побачити тут: стародруки; старовинні предмети побуту; -національний одяг; музичні інструменти та прикраси різних етнічних груп закарпатців; унікальні колекції бронзових предметів; картини і автентичне меблювання; старовинні фрески на стінах тощо.

Кілька років тому, в стінах замку, почав роботу винний дегустаційний зал і … «кімната тортур». У ній можна побачити не тільки оригінальні і реконструйовані інструменти для тортур, а й почути розповідь про те, як в нашій місцевості відбувалося «полювання на відьом». Це одні з найулюбленіших місць туристів, яких тут щорічно дуже багато.

Екскурсії по Ужгородському замку ведуть наукові співробітники музею, здатні розповісти про факти і легендах тисячолітнього стража Закарпаття.

Ужгородський замок – це неповторна історична споруда, чудовий зразок італійського архітектурного стилю, унікальне і цікаве місце для тих, хто небайдужий до історії всіх замків Закарпаття. А ще – це обов’язковий пункт екскурсійної програми всіх гостей Ужгорода від туристичної компанії «Про Карпати» – Ужгород – древній град. Екскурся по замкам Закарпаття – 099 776 77 29 туроператор Про Карпати

Ужгородський замок у 3Д віртуальна екскурсія | Турпортал Карпати 3Д

Назва сторінки на російській мові : Ужгородский замок виртуальная экскурсия в 3Д

Ужгород 3D Замки Закарпаття 3D

© Karpaty3D

13
Перша згадка про оборонну споруду (століття)
100000
Експозиції музею налічують експонатів більше
40
Кількість приміщень у палаці (понад)

Зручності та сервіси

Замовити екскурсію по Ужгороду включаючи Ужгородський замок

пропонуємо в Ужгородському екскурсійному бюро по телефону+38 099 776 77 29 

Вартість вхідної плати на територію замку:

Дорослі - 100 грн.
Студенти - 75 грн.
Учні - 50 грн.

Вартість вхідної плати для відвідувачів краєзнавчого музею:

Дорослі - 100 грн.
Студенти - 75 грн.
Учні - 50 грн.

 Посилання на сторінку  Ужгородський замок у 3Д Віртуальні екскурсії по замкам Закарпаття  -

 https://karpaty3d.com/listing/uzhgorodskij-zamok-u-3d/

Ужгородський замок у 3Д віртуальна екскурсія

Контакти закладу

Години роботи

Зачинено
  • Понеділок Вихідний
  • Вівторок 10:00 - 17:00
  • Середа 10:00 - 17:00
  • Четвер 10:00 - 17:00
  • П'ятниця 10:00 - 17:00
  • Субота 10:00 - 17:00
  • Неділя 10:00 - 17:00
Солотвино бази відпочинку на солоних озерах
Солотвино бази відпочинку солоні озера
Віртуальні 3D тури Google
Солотвино бази відпочинку на солоних озерах
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow